„A szeretet köt össze minket” – közös alkotás az Idősek Klubjában

Az oroszlányi Idősek Klubjában hétfőről hétfőre olyan közösségi programok várják a klub tagjait, amelyek egyszerre nyújtanak élményt, kikapcsolódást és lelki feltöltődést.

Ezúttal is tartalmas és élményekben gazdag alkotásterápia – rajzolás és festés foglalkozás várta a résztvevőket 2026. május 18-án, hétfőn a TOP_PLUSZ-3.1.3-23-KO1-2025-00005 azonosítószámú, „Humán erőforrás- és szolgáltatásfejlesztés egyes hátrányos helyzetű csoportok részére Oroszlányban” című pályázat keretében. A programot Farkas Andrea művészetterapeuta vezette, aki ezúttal a festés örömén és a színek világán keresztül hívta közös alkotásra a klub tagjait. A résztvevő hölgyek saját palettával és a maguk választotta ecsettel dolgozhattak, miközben hangulataikat és érzéseiket festésen keresztül fejezhették ki. Az asztalt beborító csomagolópapírra Andrea korábban néhány faágat és virágmotívumot festett inspirációként, amelyeket a résztvevők tovább gondolhattak, kiegészíthettek, vagy akár teljesen saját elképzeléseik alapján alkothattak. Az elkészült közös alkotáson végül szénakazal, zöld alma, fa gyökere, színes tulipánok, virágos rét, házak és fák is megjelentek, így egy különleges, közösen megálmodott tájkép született.
A foglalkozás meghitt hangulatát relaxációs zene, zongoraszó és madárcsicsergés tette teljessé, amely segítette az elmélyülést és az alkotás örömét. A közös festés közben régi dalok is felcsendültek: a résztvevők együtt énekelték többek között a „Gólya, gólya hosszú lábú gólya”, valamint az „Almát eszem, ropog a fogam alatt” kezdetű ismert dallamokat is.
Az alkotófolyamat végén Andrea mindenki elé egy szívkontúrt festett a lapra, amelyet a hölgyek kifestették. A közösen kiszínezett szívek egy fontos üzenetet hordoztak. A foglalkozás zárásaként elhangzott a kérdés: „Mi köt össze minket?” A résztvevők válasza egyértelmű volt: a szeretet.
A program végén ismét közös éneklésre került sor, amikor a „Nemcsak a húszéveseké a világ” című örökzöld dallam szólalt meg.
Az Idősek Klubja továbbra is elkötelezett amellett, hogy élményalapú, értékteremtő programokkal támogassa az idősek aktív közösségi életét, lelki jóllétét és közösségi kapcsolataik erősítését. A foglalkozás az oroszlányi Kölcsey Ferenc Művelődési Központ és Könyvtár munkatársainak szervezésében valósult meg.

2026. május 19., 11:38