A „Tök jó nap”-ot évről évre egyre nagyobb népszerűséggel szervezi meg a művelődési központ, Oroszlány város gyermekeinek. „Október 29-én délután szellemektől, boszorkányoktól, vámpíroktól és más rémséges maskarában érkező gyermektől zsúfolásig megteltek az Oroszlányi Közösségi Színtér és Könyvtár termei” – mondta Sz.Móri Ildikó az intézmény gyermek- és ifjúsági referense.
A 15 órától kezdődő programok között minden korosztály találhatott magának kedvére valót. A „Tök jó” játszóparkban ügyességi játékokkal megszerzett pontjaikért cukorkákat kaptak a Boszi Bisztróban a résztvevők., Ezeket a Varázskezek asztalánál elkészített nyalánksággyűjtő zacskóba rejthettek, amit Szlezákné Molnár Katalin gyermekkönyvtáros irányításával készítettek el Természetesen egy ilyen napon a tökfaragás sem maradhatott el, a lelkes gyereksereg kezei közül szebbnél szebb tökfejek kerültek ki, amit aztán a szerencsésebbek egy sorsolás után haza is vihettek. A tökök faragásában Takács Gyula, az OKSZÍK munkatársa segédkezett a gyermekeknek. Hogy az izgalmakat tovább fokozzák a szervezők, 17 órától cukorkavadászatot hirdettek a téren, majd a saját készítésű lámpásokkal a félelmetes csapat átvonult a Bányász Klubba (nem kis rémületet keltve a város lakók körében). Itt aztán az összes rém táncra perdült és hajnalig folyt volna a mulatság, ha a szülők meg nem érkeznek értük... így viszont véget ért a Lidérc disco, melynek zenéjét Demeter Adrienn, hangmester állította össze.
Otthon minden fáradt szörnyecske álomra szenderült és biztosan valami TÖK szépet álmodott....
Fotó: www.oroszlanyimedia.hu




