Gálaműsorral ünnepelte Oroszlány az Európai Unió létrejöttét május 9-én délután.
Székely Antal, a Művelődési, Oktatási és Sport Bizottság elnöke köszöntő beszédét a város művészeti csoportjainak előadása követte. A színpadon felléptek a Silhouette balettesei, a Hébé AMI táncosai, a Hunyadi Mátyás Általános Iskola Énekkara, a Bakfark Bálint AMI diákjai és a Szíjj Irma Kamarakórus.
A műsorszámok után az Európa-totó eredményhirdetése következett, melyet közel kétszáz helyi és vidéki diák töltött ki. A tanulók jutalmaikat Lazók Zoltán polgármestertől és Emődi Ferencnétől, a Járási Kormányhivatal vezetőjétől vehették át. A rendezvény zárásaként a kórustagok és a nézők együtt énekelték el az Európai Unió himnuszát, az Örömódát.




