A Hangfoglaló sorozat keretében egy igazán különleges koncerten vehettek részt a zene kedvelői péntek este intézményünk kamaratermében.
Vendégünk ez alkalommal a The Anahit nevű formáció volt. Az együttes, saját zenei stílusát pillanatmegörökítő elektronikaként összegzi. Az elektro-r&b világából érkezett a zenekar, ami egyébként a Londonban tanuló Csányi Rita dalszerző-zenekarvezető iskolai projektjeként indult 2016-ban. A formáció első albuma 2017 júniusában “In the Dark” címmel, második albumuk "Addicted" címmel 2019 áprilisában jelent meg.
Péntek este, a gyertyákkal hangulatossá varázsolt koncerten Csányi Rita mellett, a zenekar billentyűse, Sashegyi Soma is bemutatkozott.
A koncert, a Hangfoglaló Program keretében, az NKA támogatásával valósult meg.




