Intézményünk, a Kölcsey Ferenc Művelődési Központ és Könyvtár Oroszlány, idén is megrendezte már hagyományosnak mondható előszilveszteri buliját, melyen több ezren szórakoztak remekül a főtéren.
A buli hat órakor kezdődött, két rap csapat fellépésével. Nem csak az LBS Music, de a Silent is hatalmas ovációt váltott ki a zömében fiatal lányokból álló közönségből. A két fiatal csapatot a rajongók többször visszatapsolták, ezzel pedig meg is alapozták az este remek hangulatát.
Ezt követően a tömeg szinte percről percre egyre csak nőtt, Matyi és a hegedűs produkciójára már teljesen benépesült a tér, és a pörgős, pattogós mulatós zene meg is hozta a várt hatást, hiszen többen táncra perdültek a slágerek hallatán.
Aki nem táncolt, az énekelt, aki nem énekelt, az a téren felállított vásárban igyekezett némi forró italhoz, finom falathoz, vagy épp szilveszteri trombitához és fejfedőhöz jutni. A bulizó tömegben találkoztunk sörösüvegnek öltözött férfiakkal, parókákba burkolózó hölgyekkel és varázspálcákkal, villogó röppentyűkkel, vagy világító lufikkal, vidáman hadonászó gyermekekkel.
A forralt bor, a forró tea és epermust mellett a hangulatot Csordás Tibor és a Fiesta izzította be igazán. Népszerű dalaikra szinte egy emberként hullámzott a tömeg, majd megérkezett Horváth Tamás, akinek a koncertje közben egy tűt sem lehetett már leejteni a téren.
Az est fénypontja azonban mégiscsak Sheyla Bonnick és a Sounds Of Boney M produkciója volt, akik a népszerű együttes, a Boney M legendás dalaiból hoztak el Oroszlányba egy csokorra valót.
Azt nem tudjuk, hogy miattuk, vagy a pazar hangulat miatt, de a szabadtéri színpad előtti téren nem csak oroszlányiak buliztak vidáman, hanem Tatabányáról, sőt, Budapestről is érkeztek mulatni vágyók a KFMKK előszilveszteri rendezvényére.
Idén, a technikai átállások szüneteiben sem hagyták unatkozni a megjelenteket kollégáink. A lelkes közönség leglelkesebbjei, akik vállalkoztak egy-egy újévi köszöntő nyilvános előadására, egy palack pezsgővel térhettek haza az előszilveszteri buliból, melyet reményeink szerint, az év utolsó éjszakáján szeretteikkel együtt bontottak fel, egy sikeres, boldog új esztendő egészségére.




