Éhezés világnapja.
Ezen a napon évről évre próbálják felhívni a figyelmet az emberiséget érintő legjelentősebb problémára az élelmiszer pazarlás kérdésére. Felmérések szerint a világban minden kilencedik ember éhezik. Szakértők szerint több mint 815 millió ember nem jut a napi szükségletekhez elegendő élelmiszerhez. Csak Magyarországon évente kétmillió tonna élelmiszer kerül a hulladékba, ennek nagyobbik része a háztartásokban termelődik. Ahhoz, hogy kevesebb étel menjen veszendőbe, egyénileg is hozzájárulhatunk, ha csak egy kis időt szánunk rá, hogy összeszámoljuk mennyi élelmiszer megy veszendőbe csak a saját háztartásunkban. Meglepődünk az eredményen!
Az emberek étkezési szokásai jelentősen megváltoztak az elmúlt évtizedekben, mivel az olcsóbb élelmiszer nagyobb választékban áll rendelkezésre, mint valaha. Ez a táplálkozási átmenet a gabonafélékben és zöldségekben gazdag étrendről a sok zsírt és cukrot tartalmazó élelmiszerek fogyasztására való áttéréssel jellemezhető. A minőséggel szemben a mennyiség került előtérbe. Ennek következményeképpen a túlsúly, az elhízás és a táplálkozással összefüggő nem fertőző betegségek megelőzése és gyakoriságának csökkentése sürgőssé vált az európai régióban.
Az éhezés minden földrészen jelen van napjainkban is, erre hívja fel a figyelmet ez a nap május 28-án.




