Blues zenére kapcsolódott ki a közönség szombat este a KFMKK-ban.
Annak ellenére, hogy a koronavírus-járvány miatti intézkedések következtében kevesebb forrás jut programok, rendezvények szervezésére, a KFMKK-ban a hosszú kényszerszünet után, támogatóknak, pályázatoknak köszönhetően elindult az élet. A szabadtéri vetítést követően (amit a Rákóczi Szövetség támogatott), az elmúlt hétvégén koncerttel örvendeztették meg a város zenekedvelőit, hiszen a Hangfoglaló program a veszélyhelyzet megszűnésével folytatódik, így a művelődési központ kollégáinak módjában áll havonta két klubkoncertet is megszervezni a következő hónapokban.
Szombaton egy két fős zenei formáció, az All Comes Back dobta fel a közönség hangulatát az intézmény aulájában. Szabó Tamás (szájharmónika) és Nemes Zoltán (billentyű) a kilencvenes évek óta játszanak együtt. Különböző formációik a blues és a boogie-woogie műfaján túlmutatóan a klasszikustól a jazz-en át, egészen a legkülönbözőbb zenei műfajokig merészkednek. Az újra összeállt duó formáció hosszú évekre visszatekintő repertoárból válogat alkalmi koncertjein.
Így tettek itt, Oroszlányban is. A közvetlen zenészek egészen elképesztő tehetséggel szólaltatták meg hangszereiket, nemkülönben hangjukat, sőt a közönségben ülőket is, hiszen a zene ritmusát követve, a nézők tapssal kapcsolódtak be a muzsikálásba.
Míg a szombati koncert a Hangfoglaló Program keretén belül az NKA támogatásával valósulhatott meg, úgy a KFMKK következő programját, a július 18-i szabadtéri vetítést a SMART - MONT Kft. Oroszlány támogatja.
Ha kíváncsi arra, hogy július 18-án melyik zenés filmet nézheti meg többedmagával a szabadtéri színpad előtti téren, és nem szeretne lemaradni rendezvényeinkről, programjainkról, akkor látogasson el www.okszik.hu oldalunkra, vagy kövessen minket facebookon.




