Információs vonal: 34/300-336
Cikkek
Keresés
Vissza
Napi érdekességek - augusztus 17.

1970. augusztus 17-én született Kovács István, ismert becenevén Kokó olimpiai, világ- és Európa-bajnok magyar ökölvívó.

Három súlycsoportban ért el kimagasló eredményeket:

• Légsúly: 51 kg
• Harmatsúly: 52 kg
• Pehelysúly: 57 kg

1996-ban az atlantai olimpián is a dobogó legfelső fokára állhatott. 1997-től a profik között, az Universum sportolójaként Hamburgban folytatta, meg sem állt a World Boxing Organization világbajnoki címéig. Amatőrként 297 mérkőzésből 282-t győzelemre vitt, profiként a mérlege: 23 mérkőzésből 22 győzelem, ennek fele K. O.

Érmei
1989-1995 között, azaz 6 éven keresztül verhetetlenül állt a légsúlyú Magyar bajnokság trónján, ugyanis minden évben sikerült bezsebelnie az aranyérmet és megvédenie a bajnoki címet.
1991-ben légsúlyúként részt vett Sydney-ben a Világbajnokságon, illetve Svédországban az Európa-bajnokságon is. Mind a két helyről egy-egy aranyéremmel tért haza.
1992-ben Barcelonában, illetve 1996-ban Atlantában ott volt a nyári olimpiai játékokon. Barcelonában, légsúlyban bronzérmet, Atlantában, harmatsúlyban aranyérmet szerzett.
1996-ban újra részt vett a Magyar bajnokságon, ahol szintén aranyérmet nyert, de ekkor már pehelysúlyban méretette meg magát ellenfeleivel.
1993-ban harmatsúlyban Európa-bajnoki bronzérmes, majd 1996-ban, szintén harmatsúlyban aranyérmes.
1997-ben a Budapesten megrendezett Világbajnokság alkalmával, hazai közönség előtt, a magyar zászló mellé aranyérmet akasztottak a nyakába.

Profi karrierje
1997 októberétől lett az Universum Box-Promotion sportolója. Edzője Fritz Sdunek volt. 1997. december 13-án Hamburgban mutatkozott be a profik között, a francia Ahmed Laint KO-val győzte le. 1999 májusában a Nabaloum Dramane elleni mérkőzésen a WBC nemzetközi bajnoka lett. 1999 novemberében orrcsonttörést szenvedett. 2000 júniusában Steve Robinson legyőzésével profi Európa-bajnok lett. 2001 januárjában Antonio Díaz kiütésével megszerezte a WBO világbajnoki címét. Következő mérkőzésén, június 16-án Julio Pablo Chacon kiütötte a 6. menetben, ezzel elveszítette világbajnoki övét. Ezután egy mérkőzést megnyert, de 2002 márciusában bejelentette visszavonulását. Utolsó összecsapására 2002. április 20-án került sor. 2002-ben vonult vissza a versenyzéstől, azóta sportdiplomataként, televíziós műsorvezetőként és üzletemberként tevékenykedik. Idehaza a Magyar Olimpiai Bizottság felügyelő-bizottsági és a Magyar Olimpiai Bajnokok Klubjának elnökségi tagja.

2020. augusztus 15., 21:22
Vissza

Címünk

2840 Oroszlány, Szent Borbála tér 1.

Elérhetőségeink

  • KFMKK központi száma, információ: +36 (34) 300-336
  • Felnőtt könyvtár: +36 (20) 553-3094

Legnépszerűbb cikkek