Ma ünnepli születésnapját Sebestyén Márta Kossuth- és Liszt Ferenc-díjas magyar népdalénekes, előadóművész.
Világhírű művész, aki a legrangosabb koncerttermekben lép fel. Számos alkalommal lépett fel a Muzsikás zenekarral.
További fellépő partnere a Bolya-Dongó duó, de gyakran szerepel Andrejszki Judittal, a Gryllus testvérekkel (Gryllus Vilmos, Gryllus Dániel), a Dűvő Együttessel, a Söndörgő Együttessel, a Vujicsics együttessel is. Számos magyar terület népdalait énekli, de előadói palettáján szerepelnek más népek dalai is, például bolgár, görög, szerb, horvát, japán, baszk, norvég. Az összes európai nép nyelvén énekel népdalokat. Énekelt a japán császár előtt, de a spanyol király és az angol uralkodói ház is megismerhette általa a magyar népzene gyöngyszemeit. Hazánk igazi kulturális nagykövete.
Az általa kapott díjak közül néhányat felsorolva:
Népművészet Ifjú Mestere (1975), Liszt Ferenc-díj (1991) EMeRTon-díj (1993, 1997) A Magyar Köztársasági Érdemrend tisztikeresztje (1994), Déri János-díj (1997) Oscar-díj, a legjobb filmzene és zenei motívum "Az angol beteg" c. filmben.
(1997) Nemzetközi Interlíra Díj (1998) Kossuth-díj (1999) Magyar Művészetért díj (2000) Magyar Örökség díj (2000) Prima Primissima díj (2003) ISFOA, Diploma alla Carriera (2004) A Magyar Köztársasági Érdemrend középkeresztje (2005) Olasz Köztársasági Érdemrend lovagkeresztje (2005), A Magyar Kultúra Követe (2007) A Magyar Művészeti Akadémia tiszteletbeli tagja (2007), Művész a békéért UNESCO elismerés (2010) A Magyar Művészeti Akadémia tagja 2013.




