Információs vonal: 34/300-336
Cikkek
Keresés
Vissza
Méltóságteljesen ünnepeltük az államalapítást!

Augusztus 20-án, délelőtt 11 órakor kezdődött a hagyományos, kenyérszenteléssel egybekötött ünnepi megemlékezés a Munkás Szent József Plébánia szomszédságában lévő Millenniumi emlékműnél,

ahol az érkezőket Szörényi Levente és Bródy János, István a király című rockoperájának dalai fogadták, a KFMKK kollégáinak jóvoltából.
Először az alkalom háziasszonya, Móri Ildikó köszöntötte a megjelenteket, és gratulált mindazoknak, akik az idei ünnepi testületi ülésen elismeréseket vehettek át.
Czunyiné dr. Bertalan Judit ünnepi gondolatai után Lazók Zoltán, Oroszlány Város polgármestere szólt az egybegyűltekhez, majd Farkas Etelka evangélikus lelkész, Nagy Péter református lelkész, valamint Kutschi András római katolikus prépost áldotta és szentelte meg az új kenyeret, melyet városunk polgármestere szelt meg, és a Falu Hagyományőrző és Kulturális Egyesület, viseletbe öltözött gyermekei kínáltak jó szívvel a közönségnek.
A megemlékezés koszorúzással zárult.
A hagyományoknak megfelelően az önkormányzat, politikai pártok, civil szervezetek és intézmények képviselői helyezték el koszorúikat az emlékmű talapzatánál.

2020. augusztus 21., 16:11
Vissza

Címünk

2840 Oroszlány, Szent Borbála tér 1.

Elérhetőségeink

  • KFMKK központi száma, információ: +36 (34) 300-336
  • Felnőtt könyvtár: +36 (20) 553-3094

Legnépszerűbb cikkek