Információs vonal: 34/300-336
Cikkek
Keresés
Vissza
Orgonakoncert a színházteremben

Felejthetetlen élményben volt része azoknak, akik október elsején ellátogattak a KFMKK színháztermébe.

A Zene és az Idősek Világnapja alkalmából, Fekete Nándor orgonaművész volt intézményünk vendége. A „Zene a képekben” című fotóvetítéssel egybekötött látvány koncert fantasztikus élményt nyújtott annak a mintegy 120 főnek, aki beült meghallgatni az előadást.
Az összeállítás olyan megunhatatlan zenei csemegékből állt, mint Antonio Vivaldi: A négy évszak – Tavasz, Tél tétele, Beethoven Holdfény szonátája és az Örömóda. Felcsendült Edvard Grieg: I. Peer Gynt szvitje is. A szűnni nem akaró tapsnak eleget téve még eljátszotta a közönségnek Saint-Seans: Az állatok farsangja című művéből a Hattyú tételt az orgonaművész.
Jó érzés tudni, hogy olyan városban élünk, ahol az emberek szívesen ellátogatnak megünnepelni a zene és az idősek világnapját. Tudni kell azt is, hogy emögött a rendezvény mögött is óriási szervezés és munka van. A muzsika hangjai után városunk polgármestere, Lazók Zoltán köszöntötte az egybegyűlteket.
Ezt követően került sor az „Idősek kiválósága” emléklapok átadására. Ezúttal három hölgy: Elek Imréné a Bányász Népdalkör-, Laurán Judit a Hölgy klub és a Baráti kör-, és Molnár Ferencné Magda a Szlovák klub tagja kapta ebben az évben az elismerést és a Lódrí Csaba által készített szépséges virágkosarat egy kis finomsággal.

2020. október 06., 15:56
Vissza

Címünk

2840 Oroszlány, Szent Borbála tér 1.

Elérhetőségeink

  • KFMKK központi száma, információ: +36 (34) 300-336
  • Felnőtt könyvtár: +36 (20) 553-3094

Legnépszerűbb cikkek