2020. október 10.-én, az Országos Könyvtári Napok záró rendezvényeként Piros Ildikó önálló estjét láthatta a nagyérdemű Oroszlányon,
a Kölcsey Ferenc Művelődési Központ és Könyvtár színháztermében. A sokak által kedvelt Kossuth- és Jászai Mari-díjas művésznő, Szabó Magda: Für Elise című regényéből olvasott fel részleteket, mellyel tisztelgett az írónő élete és gazdag munkássága előtt. Az eredeti felvételekkel, képekkel és filmrészletekkel gazdagon illusztrált előadás során az érdeklődők bepillanthattak az írónő életének egy-egy fontos állomásába, munkája menetébe, továbbá részesei lehettek a kulisszatitkoknak, melyek az Abigél című film forgatásakor születtek.
A régóta várt, két felvonásból álló művet a közönség nagy tapssal jutalmazta.




