Információs vonal: 34/300-336
Cikkek
Keresés
Vissza
Napi érdekességek - október 20.

1949. október 20-án jelent meg a Nők Lapja hetilap első száma.

A tömegkommunikáció rohamos fejlődése mellett igen ritka, ha egy termék hosszabb távon is meg tudja őrizni rangját. Különösen igaz ez a női lapok területén, ahol rendre újabb és újabb lapok megjelenése színesíti a kínálatot. A Nők Lapja az egyik legrégebb óta fennálló magyar női magazin. Kevés olyan magyar család van, amelyben a nagymama vagy a mama ne olvasta volna rendszeresen a Nők Lapját. A lap olyan klasszikus értékeket képvisel, mint család, életszeretet, a hétköznapi örömök élvezete, érzékenység a társadalmi visszásságokra és az elesettek felkarolása. Olvasása nem korfüggő. A magazin ma is úgy szól a családokhoz, hogy közben több generáció szemében is megőrizte a hitelességét, így hétről-hétre társa tud lenni az olvasóknak: olvasmányokkal, tanácsokkal, tapasztalatokkal az emberi sorsok bemutatásától kezdve a vasárnapi receptekig. A lap kizárólag saját anyagokat használ fel, bár több külföldi, elsősorban francia és német magazint is mintának tekint. Egyediségét a személyes hangvétel és az érzelmi elmélyültség adja.
Intézményünk olvasótermében megtalálhatják az érdeklődők. Az év régebbi számai kölcsönözhetőek!

2020. október 18., 20:31
Vissza

Címünk

2840 Oroszlány, Szent Borbála tér 1.

Elérhetőségeink

  • KFMKK központi száma, információ: +36 (34) 300-336
  • Felnőtt könyvtár: +36 (20) 553-3094

Legnépszerűbb cikkek