Ma húsz éve, hogy elhunyt Zámbó Imre, ismertebb nevén Zámbó Jimmy,
kétszeres EMeRTon-díjas magyar énekes.
Zenei vénája már gyermekkorában megmutatkozott, testvéreivel (György, Tihamér, Árpád, Marietta) zenélt előbb otthon a család zongoráján, később pedig a Magyar Rádió gyermekkórusában zenéltek és énekeltek. Az általános iskola elvégzése után zenei gimnáziumban érettségizett, majd a zeneakadémia jazz-ének szakán tanult. Éjszakai bárokban, lokálokban lépett fel, majd az Amerikai Egyesült Államokban folytatta zenei pályafutását. Itt adta ki első lemezét 1987-ben, ebből az időből maradt meg angolos hangzású beceneve: „Jimmy”. Pár évvel később hazajött, és megnyerte a nemzetközi Interpop Fesztivál szerzői és előadói díját. Zenei produceri feladatot vállalt 1998-ban Komáromi Pisti Ajándék c. albumán, s onnantól a Zámbó Jimmy-koncertek sztárvendégének hívta Komáromi Pistit. Kétszer adott telt házas koncertet a Budapest Sportcsarnokban. Saját műsora az RTL Klubon 1999. december 24-én debütált, "Karácsony Zámbó Jimmyvel" címmel jelentős nézettséget ért el. Dalokat írt többek között Gregor Bernadett színésznőnek, melyet egy alkalommal elő is adtak duett formájában. Több jótékonysági koncertet is adott életében, Delhusa Gjonnal készített lemezből befolyt összeget a tiszai árvízkárosultak megsegítésére ajánlotta fel.
Két házasságából három fiú született, akik közül a legnagyobb Krisztián követte édesapját a zenei pályáján.
Tragikus halála 2001. január 2-án történt hajnalban, amikor az újévet ünnepelték, Jimmy pisztolyával főbe lőtte magát. Felesége visszaemlékezése szerint meg akarta mutatni neki, mekkorát szól a fegyver. Két lövés után kiürítette a tárat, s hogy megnyugtassa őt, nincs benne több lőszer, a saját halántékára célozva sütötte el újból, de sajnos a pisztolycsőbe maradt egy.
Több tízezren kísérték a temetést, amikor az énekest örök nyugalomra helyezték Csepelen.




