Régi folyóiratok hasábjaiból válogatva Oroszlány, illetve környékéről tartalmakat osztunk meg Önökkel.
A Játékos helytörténet játékban mindig felteszünk egy kérdést az olvasásra javasolt cikkel kapcsolatban.
A vasút tisztaságáért – oroszlányi siker a MÁV tisztasági mozgalmában
(Dolgozók Lapja, 1981. november 18., 1 o)
Kedden tartották meg Oroszlányban, a MÁV tisztasági mozgalmának értékelő ünnepségét. A komlói vasútállomás és a Vöröskereszt Baranya megyei szervezete által meghirdetett mozgalom célját, elért eredményeit dr. Brunner Róza, a Vöröskereszt városi elnöke és Barasevics Jenő, a MÁV állomásfőnöke méltatták a megnyitójukban. A bíráló bizottság döntése alapján az 1981. évi vándordíjat Oroszlány állomás kollektívája kapta meg.
Az oroszlányi vasútállomás kollektívája mivel érdemelte ki az elismerést?
A megoldásokat a szinter@oroszlany.hu email címre kérjük küldeni.




