Moldova György, születési nevén Reif György 1934. március 12-én született Budapesten.
A Kossuth-díjas, Karinthy-gyűrűs, Prima Primissima díjas és kétszeres József Attila-díjas magyar író, a Digitális Irodalmi Akadémia alapító tagja.
A középiskolai tanulmányait a Szent László Gimnáziumba végezte. 1952-ben felvették a Színművészeti Főiskola dramaturg szakára, Hegedüs Géza osztályába. Rendszeresen látogatta a Füst Milán vezette szombat délutáni műelemzés-beszélgetéseket és Kardos Lajos pszichológiai előadásait, amik nagy hatást gyakoroltak rá. Első publikációja a főiskola Sirály című sokszorosított lapjában jelent meg Galgóczi Erzsébet és Csurka István társaságában.
A főiskola elvégzése után volt kazánszerelő, bányász, kertész, javítóintézeti nevelő Aszódon és a pesti Szőlő utcában, de dolgozott konzervgyárban is.
1958-ban a filmgyárba került dramaturgnak, tíznél több forgatókönyvet írt meg, mikből nem lett film, leszámítva a Fejér Tamás rendezte Szerelemcsütörtököt. A film zenés bohózatát, a "Légy szíves Jeromos"-t 1962-ben vitték színre a Petőfi Színházban.
Novellái 1955 óta jelennek meg irodalmi folyóiratokban, antológiákban. Több mint 70 könyv szerzője.
Irodalmi élete csúcsának a „Negyven prédikátor” és a „Ha jönne az angyal…” regényeit tartja.
Saját véleménye szerint: „Rossz könyvem van, de hazug, tisztességtelen nincsen”.
Írásaira jellemző a mindennapi élet központi problémáinak, kérdéseinek felvetése, cselekményesség, magányos, „mindennapi hősök” szerepeltetése. Jelentős munkája volt a világháború utáni magyar szociográfia megteremtésében (Magyarország felfedezése-sorozat), valós problémákkal foglalkozó riportkönyvei országosan ismertté tették nevét (Tisztelet Komlónak, Akit a mozdony füstje megcsapott…, A szent tehén).
Írásainak nyelvezete közérthető, a nép nyelvén szól, helyenként nyelvi leleménnyel. Irónikus, groteszk hangvételű írásai nagyon közkedveltek.
Moldova György könyveit a Kölcsey Ferenc Művelődési Központ és Könyvtár állományából is kikölcsönözhetik.




