1935. július 31-én született Antal Imre,
Erkel Ferenc-díjas magyar zongoraművész, televíziós személyiség, színész, humorista, érdemes művész. Talán kevesen tudják róla, hogy a Zeneművészeti Főiskolán végzett és zongoristaként – mint az Országos Filharmónia szólistája – a világ minden szegletében fellépett. Számos nemzetközi versenyt megnyert, 1966-ban pedig a budapesti Liszt Ferenc-verseny II. helyezettje lett. Mivel diplomamunkájához oktatási gyakorlat is kellett, tanítványt vett maga mellé, az akkor nyolcéves Presser Gábort Országos ismertséget azonban a televíziós pálya hozott számára. Első nagy sikerét a Halló fiúk, halló lányok! műsorvezetőjeként aratta. Ezt követően a szilveszteri műsorok, Ki mit tud?-ok, Röpülj pávák és a – Magyar Televízió égisze alatt megrendezett – Nemzetközi Karmesterversenyek állandó konferansziéja, illetve az évtizedeken át futó, rendkívül népszerű Szeszélyes évszakok emblematikus műsorvezetője lett. Több játékfilmben is szerepelt,mint például a Kojak Budapesten, vagy a Ripacsok. Talán a legjelentősebb alakítása Dániel Ede a Bors című sorozatban volt. Antal Imre arról is ismert volt, hogy hét nyelven beszélt tökéletesen. Családja nem volt. Édesanyjával élt, akinek halála után élete lejtőre került: magányosan, elhagyatottan, egyre betegebben tengette napjait.
Élete végén daganatos betegséggel kezelték, de sajnos sikertelenül. 2008. április 26-án kísérték utolsó útjára a Farkasréti temetőben.




