Alzheimer világnap
Az Alzheimer világnap megrendezését 1994-ben kezdeményezte a Nemzetközi Alzheimer Társaság az Egészségügyi Világszervezet támogatásával. A rendezvények célja, hogy ne csak a betegségre hívja fel a társadalom figyelmét, hanem segítsen megteremteni a ma még hiányzó és szükséges pénzügyi forrásokat is, valamint elősegítse egy erős nemzetközi és európai összefogás megvalósítását. Abban bízva, hogy ez segíthet a társadalomnak a demenciában szenvedőkről alkotott negatív megítélés feldolgozásában, az érintett családok segítésében. A prognózisok szerint az életkor előrehaladtával a betegek száma meghaladhatja a 100 milliót, ami komoly figyelmeztető jel a jövőt illetően. Hazánkban mintegy 160 ezer embert és ugyanannyi családot érint ez a titokzatosnak és félelmetesnek bélyegzett megbetegedés és a vele járó diszkrimináció. A közös hazai szakmai és civil erőfeszítéssel, valamint a média szerepvállalásával ajtót nyitunk egy szélesebb társadalmi összefogás felé.




