Ma tizennyolc éve, hogy elhunyt Papp László ökölvívó.
Papp László háromszoros olimpiai bajnok magyar ökölvívó edző, sportvezető. Sokan nem tudják, hogy az amúgy ügyes futballista, aki a hegedűvel és a cimbalommal is jól bánt, nézőként ment el egy bokszmeccsre. A csepeli Bicsák Gyula ellenfele nem jelent meg, ezért a BVSC trénere Őt kérte fel beugrónak, ami olyan jól sikerült, hogy már a második menet után ki kellett kísérni az ellenfelét mert rommá verte. Magyarország, és a világ egyik leghíresebb ökölvívója lett, aki 1948-ban a londoni, 1952-ben a helsinki, és 1956-ban Melbourne-i olimpián aranyérmet nyert. Ez a páratlan bravúr – háromszor egymás után olimpiai aranyat szerezni – neki sikerült először. Máig nem pontosan tisztázott politikai okokból nem engedték megküzdeni a világbajnokságért. Profiként 1957-től 29 találkozót vívott, ebből huszonhetet megnyert és kettő döntetlennel zárult, azaz veretlen maradt. Mestere a legendás edző Adler Zsigmond volt, akivel tökéletes párost alkottak. Adler verhetetlen volt abban, hogy tudta, mikor milyen instrukciókkal kell a kötelek közé küldenie tanítványát. Visszavonulása után edzőként tevékenykedett, illetve a válogatott szövetségi kapitányaként.
Papp Lacit mindmáig az ökölvívás legnagyobbjai közt tartják számon, mint például Muhammad Ali és Mike Tyson.
Hosszú, súlyos betegség után életének 78. évében távozott az élők sorából.




