Információs vonal: 34/300-336
Cikkek
Keresés
Vissza
Napi érdekesség - október 16.

Ma tizennyolc éve, hogy elhunyt Papp László ökölvívó.

Papp László háromszoros olimpiai bajnok magyar ökölvívó edző, sportvezető. Sokan nem tudják, hogy az amúgy ügyes futballista, aki a hegedűvel és a cimbalommal is jól bánt, nézőként ment el egy bokszmeccsre. A csepeli Bicsák Gyula ellenfele nem jelent meg, ezért a BVSC trénere Őt kérte fel beugrónak, ami olyan jól sikerült, hogy már a második menet után ki kellett kísérni az ellenfelét mert rommá verte. Magyarország, és a világ egyik leghíresebb ökölvívója lett, aki 1948-ban a londoni, 1952-ben a helsinki, és 1956-ban Melbourne-i olimpián aranyérmet nyert. Ez a páratlan bravúr – háromszor egymás után olimpiai aranyat szerezni – neki sikerült először. Máig nem pontosan tisztázott politikai okokból nem engedték megküzdeni a világbajnokságért. Profiként 1957-től 29 találkozót vívott, ebből huszonhetet megnyert és kettő döntetlennel zárult, azaz veretlen maradt. Mestere a legendás edző Adler Zsigmond volt, akivel tökéletes párost alkottak. Adler verhetetlen volt abban, hogy tudta, mikor milyen instrukciókkal kell a kötelek közé küldenie tanítványát. Visszavonulása után edzőként tevékenykedett, illetve a válogatott szövetségi kapitányaként. Papp Lacit mindmáig az ökölvívás legnagyobbjai közt tartják számon, mint például Muhammad Ali és Mike Tyson.
Hosszú, súlyos betegség után életének 78. évében távozott az élők sorából.

2021. október 14., 21:48
Vissza

Címünk

2840 Oroszlány, Szent Borbála tér 1.

Elérhetőségeink

  • KFMKK központi száma, információ: +36 (34) 300-336
  • Felnőtt könyvtár: +36 (20) 553-3094

Legnépszerűbb cikkek