1863. január 4-én szabadalmaztatták a görkorcsolyát.
Az 1800-as évek közepén több feltaláló tűnt fel sok különböző görkorcsolyával, ám irányítási problémák miatt egyik sem volt sikeres. A problémát az amerikai James Plimpton oldotta meg. A talp oldalára két-két kereket helyezett, és ezzel megalkotta a kétsoros görkorcsolyát. Az ügyes görkorcsolyázók ezzel már a jégkorcsolya összes elemét le tudták másolni. A görkorcsolyázás természetesen sporttá avanzsált, az európai szövetség 1921-ben alakult meg. A 20. század közepén megjelentek az egysoros korcsolyák. A Magyar Országos Görkorcsolyázó Sportszövetség 1993-ban alakult meg Szombathelyen. Hazánkban három szakágat művelnek a sportág űzői: A gyorsasági és a művészi görkorcsolyát, valamint a görhokit.




