Hóemberek világnapja
A hóember hozza meg a zord időben a mosolyt az emberek arcára, világnapjuk ma, január 18-án van. A hóembert mindenki ismeri, a tolerancia és elfogadás jelképének tartják, mert ez idáig még semmilyen politikai vagy vallási csoport sem sajátította ki jelképként, így nem kapcsolódik hozzá előítélet. Amikor jó sok hó esik és kedvezően hideg az időjárás, könnyű hóembert építeni. A legalkalmasabb erre az a hó, ami jól tapad (a porhó erre sajnos nem alkalmas.) A „szabványos” hóembert különböző jól bevált kellékekkel díszíthetjük. A szemét és a száját legtöbbször széndarabokból rakjuk ki, orrát a télen is elálló sárgarépa helyettesíti. Kezét ágas-bogas faágak alkotják. Ezt a kollekciót egészíti ki a sál, a gombok, a fejfedő. Minél színesebb, annál jobb, annál vidámabb!




