1924. január 25-én megkezdődött az első Téli Olimpia.
A Franciaországban rendezett első téli játékokat valójában csak 1926-ban nevezték ki Olimpiának, 1924-ben, a versenyek idején még a nyári Olimpia kiegészítéseként nemzetközi téli sportheteknek hívták az eseményt. Chamonixban 16 ország 258 sportolója mérte össze tudását 16 versenyszámban. Az éremtáblázatokon a norvégok végeztek az élen. Az első Téli Olimpián négy magyar sportoló vett részt, közülük a legeredményesebb Németh Ferenc síelő volt, aki az 50 km-es sífutásban a 33 fős mezőnyből huszadikként ért célba.




