1964. január 31-én került először adásba a Delta című műsor a Magyar Televízióban.
Sokáig azon kevés hírforrások egyike volt, mely a "nyugati világ" tudományos eredményeit, újdonságait ismertette. A műsor hazai és külföldi kisfilmek segítségével kalauzolta nézőit a tudomány és a technika világában. Az elsők között váltott színes technikára. 2009-ig több, mint 1500 adás 40000-nél több percét őrizte a televízió archívuma. Kovács P. József és Poór Klára voltak a Delta legelső műsorvezetői, de csak a első adásban szerepeltek így együtt, majd Lénárd Judit követte őket. Kudlik Júlia 1965-től 1996-ig vezette a Deltát, majd egy rövid ideig még 2001-ben is. A rendszerváltás után egyre több ismeretterjesztő tévécsatorna bukkant fel a kábeltelevíziók kínálatában, amelyekkel az MTV saját gyártású tudományos műsora nem tudott versenyezni, így 1996-ban megszűnt. Pár év kihagyás után Delta 2000 néven 2001-től 2012-ig volt szombat délelőttönként újra képernyőn, a korábbi sikereit azonban soha többé nem tudta megismételni.
A műsor főcímzenéje a Song of the Second Moon, mely Tom Dissevelt és Kid Baltan műve, ami egyben az egyik legelső elektronikus szintézissel előállított zene.




