A faji megkülönböztetés elleni küzdelem nemzetközi napja.
Az ENSZ 1966. október 26-án jelölte ki ezt a napot világnappá. Ez a jeles nap arra emlékeztet, hogy Dél-Afrikában az apartheid rezsim korlátozó intézkedéseket vezetett be a nem fehér bőrű emberek mozgásának korlátozására. Ezt a határozatot egy békés tüntetés követte, mely során a dél-afrikai rendőrség 69 embert ölt meg. A faji megkülönböztetés elleni világnap azt a célt tűzte ki, hogy minden nemzetközi közösséget arra ösztönözzön, hogy küzdjön az emberek faji alapon történő minden irányú megkülönböztetése ellen. Küzdjön a megkülönböztetés folyamatának leállításáért, a különböző kultúrák egymás mellett élésének elfogadásáért, a másik ember megismeréséért és elfogadásáért. Ez a nap tiszteleg azok előtt is, akik ennek a küzdelemnek szentelték életüket.




