Minden évben április 7-én ünnepeljük az Egészség világnapját.
Az Egészség világnapja egy globális gondolatébresztő nap, amelyet a WHO alapított, egy igazán egyszerű irányelv alapján, megfelelő és alanyi jogon járó egészségügyi ellátást mindenkinek világszerte. Hihetetlen, hogy pénzügyi nehézségek miatt szinte a Föld lakosságának fele nem jut megfelelő egészségügyi ellátáshoz. A szervezet célja nagyon egyértelmű - univerzális egészségügyi ellátásra összpontosítani: mindenki esetében, bárhol is tartózkodjon. Ez a világnap felhívja a figyelmet az egészséges életmód fontosságára is. Az egészség nem csak azt jelenti, hogy nem vagyunk betegek, hanem egy életmódot is tükröz, hiszen lelkünk jólléte lelki egyensúlyunktól is függ. A WHO fő feladata: Világszintű iránymutatás az egészségügy területén. Együttműködés a kormányokkal a nemzeti egészségügyi programok tervezésében, irányításában. Megfelelő egészségügyi technológiai információ és szabványok kifejlesztése és átadása. Kiterjedt segélynyújtó, kutató- és irányító tevékenység az egészségvédelem minden területén, különösen a fertőző betegségek, a járványok a gyermekbetegségek természete, megelőzése és gyógyítása terén.




