Információs vonal: 34/300-336
Cikkek
Keresés
Vissza
Heti Füles

Benkő László: Másik világ

Benkő László Kossuth-díjas és Liszt Ferenc-díjas zenész, billentyűs, zeneszerző középiskolás korában kezdte a zenélést. Rövid ideig tagja volt a Benkó Dixieland Bandnek, majd a Próféta együttesben játszott. Az Omega egyik alapító tagja. Kezdetben zongorán játszott, majd orgonán, később szintetizátoron, amit 1973-ban az Omega használt először Magyarországon. Első szerzeménye a XX. századi városlakó volt. 1980-ban mutatták be a Planetáriumban az Űroperát, aminek a zenéjét írta és röviddel utána pedig megjelent első szólóalbuma (Lexikon), amit még hét másik lemez követett. A kilencvenes években a Hungaroton Gong Kft. lemezkiadó igazgatója volt. Ekkor jelentek meg hosszú idő után a magyar popzene korábbi évtizedeiben készült klasszikusnak számító albumok. 2002-ben alapította meg az instrumentális szintetizátorzenét játszó B-Project együttes. Vendégszereplője volt a Bulldózer együttes koncertjeinek és rendszeresen fellépett a Megapolis tribute csapattal, amivel kizárólag az Omega dalait játszották. Hosszan tartó, súlyos betegség után, 2020-ban hunyt el.
Benkő László zenei tehetségének különleges ötvözetét hallgathatjuk 2012. április 13-án megjelent Másik világ című instrumentális albumon. A zenei igényesség mellett a modern stúdiótechnikát kihasználva rendkívül populáris és változatos lett az anyag. Igazi csemege mindazoknak, akik szeretnek zenét hallgatva álmodozni.
A CD-t megtalálják az oroszlányi Kölcsey Ferenc Művelődési Központ és Könyvtár gyűjteményében.

2022. május 03., 20:55
Vissza

Címünk

2840 Oroszlány, Szent Borbála tér 1.

Elérhetőségeink

  • KFMKK központi száma, információ: +36 (34) 300-336
  • Felnőtt könyvtár: +36 (20) 553-3094

Legnépszerűbb cikkek