1909. június 7-én született Virginia Apgar amerikai aneszteziológus,
aki rengeteg újszülött babát mentett meg.
Az első vizsgálat, amit újszülötteken elvégeznek, nem más, mint az Apgar-teszt, ami egy olyan pontozásos módszer, amellyel fel tudják mérni az apróságok egészségi állapotát. A Virginia Apgar által kifejlesztett módszer segítségével az újszülöttek állapotát közvetlenül a szülés után öt tényező mentén vizsgálják, ezek a szívverés, a légzés, az izomtónus, a reflexek működése és a bőrszín. Az orvosok mindegyiknek 0-2 pontot adhatnak, 8-10 között nem szükséges beavatkozás, 4 alatt a baba intenzív ellátásban részesül. Az Apgar-teszt jelentősége abban rejlik, hogy egy gyorsan elvégezhető, viszonylag egzakt módszertan az újszülött egészségügyi állapotának megítélésére.




