Információs vonal: 34/300-336
Cikkek
Keresés
Vissza
Napi érdekesség - augusztus 20.

1966. augusztus 20-án rendezték meg Debrecenben az első virágkarnevált.

Augusztus 20-a Magyarország nemzeti és állami ünnepe – I. István király szentté avatásának évfordulója, Szent István király ünnepe. Debrecenben azonban mindezeken túl a Virágkarnevál napja. A városban élőknek, és az idelátogató turistáknak mára már természetes, hogy ezen a napon igazi látványosság fogadja őket. 1966 óta szinte minden esztendőben. Közép-Kelet-Európában egyedülálló Virágkarnevál Debrecen legismertebb rendezvénye, amely minden évben a látogatók százezreit vonzza még külföldről is. A karneválra már hónapokkal előbb készülnek, a kocsik díszítése pedig 2-3 héttel a rendezvény előtt elkezdődik. Hagyományosan különböző vállalkozások, cégek díszítik a kb. 15-16 kocsit, amelyekhez 3 millió szál virágot is felhasználnak. Az első években a díszítéshez kizárólag élő virágokat használtak. Az utóbbi években megnőtt a száraz virágok felhasználása, de így is egy-egy kocsi díszítéséhez 150-250 ezer szál élő virágot használnak fel a témának megfelelően. A hagyományos felvonulás reggel hét órakor indul a kerékpárosok felvonulásával, majd vonul a virágokkal szépen feldíszített kocsisor. A meghívott városi, testvérvárosi együttesek mutatják be tudásuk javát. Hazai és külföldi előadók, táncosok és zenekarok, zászlódobálók és mazsorettek kíséretében. Minden évben hagyományosan a Szent Korona a nyitókocsi, a további kompozíciókban mindig látható valamilyen mesebeli téma is. A délelőtti felvonulás után az érdeklődők 13 órától a Nagyerdei Stadion mellett közelről is megcsodálhatják a virágkompozíciókat. Az egész napos rendezvénysorozat este a tűzijátékkal zárul.

2022. augusztus 19., 20:08
Vissza

Címünk

2840 Oroszlány, Szent Borbála tér 1.

Elérhetőségeink

  • KFMKK központi száma, információ: +36 (34) 300-336
  • Felnőtt könyvtár: +36 (20) 553-3094

Legnépszerűbb cikkek