Matuska Szilveszter 1931. szeptember 13-ára virradó
éjjel robbantotta fel a biatorbágyi hidat, miközben azon átrobogott a Budapestről Bécsbe tartó gyorsvonat. A mozdony és néhány kocsi lezuhant a 26 méteres mélységbe. A merényletben 22-en vesztették életüket. A vasúti menetrend szerint a bécsi gyors előtt 15 perccel egy tehervonatnak kellett volna áthaladnia. A merénylet éjszakáján azonban a tehervonat késett, s előre engedték a gyorsvonatot. A híd szerkezete nagyon megrongálódott, de nem volt súlyos állapotban, ezért húsz nap alatt sikerült kijavítani. 1931. október 3-án újraindult a forgalom. A vonatszerencsétlenségről „Viadukt” címen film is készült.




