Információs vonal: 34/300-336
Cikkek
Keresés
Vissza
Napi érdekesség - szeptember 22.

Az autómentes világnap egy 1998 óta minden

szeptember 22-én megtartott rendezvény. Célja, hogy felhívja a figyelmet a motorizáció és az elavult közlekedésszervezés által okozott súlyos környezeti és egészségügyi problémákra, a megnövekedett autóforgalom okozta környezeti, baleseti és városképi problémákra, a közlekedési mód felelősségteljes megválasztására, a fenntartható, környezet- és emberbarát városi közlekedés előnyeire, a közösségi a kerékpáros és a gyalogos közlekedés fejlesztésének szükségességére. Ez a nap népszerűsíti az emberek körében, hogy utazáshoz, munkába, iskolába járáshoz inkább az alternatív közlekedési módokat vegyék igénybe, így saját maguk is hozzájárulhatnak egészségük és életminőségük javításához. Minden évben választanak egy mottót, melyhez kapcsolódóan szervezik a programokat. Az eddigi autómentes napok mottói: Autó nélkül a városban!, Bicajjal a suliba!, Közlekedj ÖKOsan!, Legyen az utca az embereké!, Mozdulj a jó irányba.

2022. szeptember 21., 20:46
Vissza

Címünk

2840 Oroszlány, Szent Borbála tér 1.

Elérhetőségeink

  • KFMKK központi száma, információ: +36 (34) 300-336
  • Felnőtt könyvtár: +36 (20) 553-3094

Legnépszerűbb cikkek