A Fehér Kendő Napja
1993-ban egy grúz filmrendezőnő, Keti Dolidze előállt egy ötlettel: arra kérte a nőket, hogy szeptember
24-én vonuljanak utcára fehér kendőben, így kifejezve a háború elleni tiltakozásukat. A kezdeményezés hatására kétezren cselekedtek a rendező kérésének megfelelően. Ezért 1993 óta Grúziában ez a nap a megbékélés és a harcellenes gondolkodásmód napja, egy évvel később pedig, 1994-ben Magyarország is elismerte az emléknapot. Azóta mozgalmak jöttek létre, amelyek arra buzdítják a lányokat, nőket, asszonyokat, hogy erre az egy napra keressenek elő egy fehér kendőt, és kössék azt a fejükre, a hajukba, vagy ahová jólesik, majd így lépjenek utcába. Ha te is szeretnéd, hogy béke legyen a világban, és ne háborúkkal próbálják megoldani a konfliktusokat, ma kifejezheted az álláspontodat, ha fogsz egy fehér kendőt, és jól látható helyre kötözöd, mielőtt elindulsz otthonról.




