Turizmus Világnapja
Az ENSZ Turisztikai Világszervezetének kezdeményezésére a turisztikai ágazat 1980 óta minden évben
szeptember 27-én ünnepli a Turizmus Világnapját. A Turisztikai Világszervezet azzal a céllal hívta életre
a világnapot, hogy általa előmozdítsa a turizmus fejlődését. Emellett nemzetközi szinten szeretnék
felhívni a figyelmet arra, hogy milyen fontos szerepet tölt be a turizmus a társadalmi életünk kulturális,
szociális, gazdasági és politikai területeink fejlesztésében egyaránt. A világ idegenforgalmában új
tendenciák jelentkeznek: növekvő hangsúlyt kap a kaland- valamint az ökoturizmus, az ismeretszerzés, az
egészség megőrzése, a gasztronómia.




