64 évvel ezelőtt született Csepregi Gyula magyar szaxofonművész.
A Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem volt tanáraként, közel húszéves tanári működésének következtében a ma hallható, s szintén hírnevet szerzett fiatalabb szaxofonos nemzedék számos jeles képviselője az ő tanítványaként kezdte pályáját. 1980-ban került a Bartók Béla Zeneművészeti Főiskola tanszakára. Egy évvel később már az akkoriban Magyarország leghíresebb dobosának tartott Kovács Gyula zenekarában tűnt fel szólistaként. 1982-től kezdve az élvonalbeli dzsessz muzsikusok szinte mindegyikével folyamatosan koncertezett. Szívesen hívta őt zenekarába többek között Kőszegi Imre, Babos Gyula, Szakcsi Lakatos Béla, Pege Aladár. Többször is zenélt Presser Gábor, a Bikini zenekar, Szűcs Judit és Komár László mellett. Gyakran feltűnt Cserháti Zsuzsa, Balázs Fecó, Hobo, Tátrai Tibor, Demjén Ferenc lemezén. Ennek köszönhetően több mint félezer hazai könnyűzenei kiadványon találkozhatunk nevével. Ugyanakkor egyre több nemzetközi jazz sikert könyvelhetett el magának. Bejárta egész Skandináviát különböző ottani és amerikai muzsikusokkal. 1982 és 1986 között már állandó tagja Pege Aladár együttesének, mellyel bejárja szinte egész Európát. 1984-ben Vasvári Pállal, Szakcsi Lakatos Bélával és Jávori Vilmossal megalapította a Magyar Jazz Quartettet. Lemezük, amely New Age címen jelent meg több mint 20 ezer példányban kelt el. E zenekar is számos külföldi sikert ért el. Csepregi Gyula ekkor kapja meg első eMeRTon díját. 1988-tól tagja a Magyar Rádió tánczenekarának a Stúdió 11-nek. Egy évvel később Vasvári Pállal létrehozta az In Line nevű formációt. 1990-ben jelent meg első szólóalbuma In Line címmel. Az In Line zenekar több mint 15 albumot készített. Olyan legendás muzsikusok is szívesen képviseltették magukat, mint az egykori LGT dobosa, Solti János. 1997-től tagja volt egy nemzetközi All Stars zenekarnak, ahol partnerei voltak Mike Stern gitáros, Dave Samuels vibrafonos (Spyro Gyra), Russel Fernante zongorista (a többszörös Grammy-díjas Yellow Jackets zenekarból), valamint a legendás Weather Report dobosa, Alex Acuna. Twin Lines Project néven adtak koncerteket világszerte. 2007-ben újra összeállt a Magyar Jazz Quartet: Szakcsi Lakatos Béla, Csepregi Gyula, Vasvári Pál és Jávori Vilmos. Jávori Vilmos dobos halála után az ő helyét Szende Gábor vette át. 2008-ban barátjával, Rátonyi Róberttel megalapította a Csepregi-Rátonyi duót. A művész súlyos betegség után 56 éves korában hunyt el.




