Információs vonal: 34/300-336
Cikkek
Keresés
Vissza
Napi érdekesség - október 1.

Idősek világnapja

Az ENSZ 1991-ben rendezte meg először az idősek világnapja programsorozatát október elsején, és azóta is minden évben ezen a napon emlékeznek meg a világ különböző országaiban – többek között hazánkban is. Az idősek világnapja programsorozat megalapításával az ENSZ célja az volt, hogy felhívják a figyelmet a méltóságteljes időskorra, és felvessék az idősek gazdaságba történő visszaintegrálásának kérdését. Az európai országok többségében ugyanis évről évre csökken az aktív dolgozók aránya, és mivel egyre kevesebb gyermek születik, ez a tendencia várhatóan tovább folytatódik. Az idősek foglalkoztatásával növelhető lenne az aktív dolgozók aránya. Magyarországon az emberek 20 százaléka időskorú (60 év felett), azaz mintegy kétmillióan. Legnagyobb arányban a fővárosban és a kistelepüléseken élnek. Többségük, több mint 60 százalékuk nő, tehát sajnos nagyon sokan kénytelenek pár nélkül élni a mindennapjaikat. Sokan közülük ráadásul teljesen egyedül élnek, hiszen napjaikban egyre kevésbé jellemzőek a többgenerációs családok, ahol a nagyszülők, a gyerekek és az unokák is együtt élnek. Az életkor előrehaladtával az egészségügyi állapotban jelentkező problémák is tovább nehezítik az idősek helyzetét. A nyugdíjas klubok, az idősek otthonai és a többi különböző, idősekkel foglalkozó szervezetek azért igyekeznek csökkenteni az időskorúak testi-lelki problémáit. Kicsit álljunk meg a rohanó világunkban, és ne csak ezen a napon, de szánjunk több időt idős családtagjainkra.

2022. szeptember 30., 22:22
Vissza

Címünk

2840 Oroszlány, Szent Borbála tér 1.

Elérhetőségeink

  • KFMKK központi száma, információ: +36 (34) 300-336
  • Felnőtt könyvtár: +36 (20) 553-3094

Legnépszerűbb cikkek