Információs vonal: 34/300-336
Cikkek
Keresés
Vissza
Napi érdekesség - október 11.

2001. október 11-én avatták fel az Esztergom

és Párkány közötti, újjáépített Mária Valéria hidat. Az 1895-ben emelt hidat Ferenc József lányáról Mária Valéria Főhercegnőről nevezték el. Először 1919-ben a csehszlovák legionáriusok rongálták meg a hidat, később pedig, 1944-ben a visszavonuló német csapatok robbantották fel. A második rombolás nyomai több mint fél évszázadig láthatók voltak. Ez idő alatt komppal lehetett egyik városból a másikba átjutni. A felújított Mária Valéria hidat 2001-ben adták át. Új technikát alkalmaztak a gyártásnál, a hídelemeket a parton szerelték össze, majd uszályon szállították a helyszínre és hidraulikával emelték a helyére. 2011-től minden évben megemlékeznek a híd újjáépítésének évfordulójáról.

2022. október 07., 20:15
Vissza

Címünk

2840 Oroszlány, Szent Borbála tér 1.

Elérhetőségeink

  • KFMKK központi száma, információ: +36 (34) 300-336
  • Felnőtt könyvtár: +36 (20) 553-3094

Legnépszerűbb cikkek