2001. október 11-én avatták fel az Esztergom
és Párkány közötti, újjáépített Mária Valéria hidat. Az 1895-ben emelt hidat Ferenc József lányáról Mária Valéria Főhercegnőről nevezték el. Először 1919-ben a csehszlovák legionáriusok rongálták meg a hidat, később pedig, 1944-ben a visszavonuló német csapatok robbantották fel. A második rombolás nyomai több mint fél évszázadig láthatók voltak. Ez idő alatt komppal lehetett egyik városból a másikba átjutni. A felújított Mária Valéria hidat 2001-ben adták át. Új technikát alkalmaztak a gyártásnál, a hídelemeket a parton szerelték össze, majd uszályon szállították a helyszínre és hidraulikával emelték a helyére. 2011-től minden évben megemlékeznek a híd újjáépítésének évfordulójáról.




