1939. október 8-án született Pege Aladár világhírű nagybőgős.
Pege Aladár Kossuth-díjas és Liszt Ferenc-díjas magyarcigány bőgőművész, zeneszerző a
magyar dzsessz kiemelkedő alakja, érdemes művész. Zseniálisan improvizáló virtuóz, akit nemzetközi
kritikusok „a nagybőgő Paganinije” néven is emlegettek (nevéből eredő szójátékkal: Pegenini). Egyszerre
játszott klasszikus zenét és dzsesszt – e kétféle elhivatottság sajátos kölcsönhatása egyéni színt adott
játékának. Neves kispesti nagybőgős családból származott. 1959 és '62 között a Bartók Béla Szakiskolában Montag Lajos növendéke volt. 1965-től '69-ig Tibay Zoltánnál tanult a Zeneakadémián. 1975 és 1978 között
Reinhold Zepperez, a Berlini Filharmónikus Zenekar szólóbőgőse mesterkurzusain vett részt. Végig zenélte a világot, Budapesttől Prágán keresztül New Yorkig mindenhol játszott. Halálának évében ünnepelte első színpadra lépésének 50. évfordulóját 2006. szeptember 23-án hunyt el, halála után két évvel megalakult a nagybőgőművész felesége kezdeményezésére a Pege Aladár emlékbizottság , amely Pege szellemi hagyatékának megőrzésére, továbbadására és emlékének ápolására jött létre.




