Ma ünnepli 85. születésnapját Berkes Balázs Liszt
Ferenc-díjas bőgőművész, a magyar dzsessz kiemelkedő alakja.
Először csellózni tanult, 1957-től 1962-ig Tibay Zoltán növendéke volt a Zeneakadémián. 1962–1978 között az MRT Tánczenekara, majd hosszú ideig a Stúdió 11 tagja volt, mint az egyik alapító. Rádiós munkája mellett egyéb formációkban is játszott, 1962-től rendszeresen koncertezett Vukán Györggyel. 1980-ban megalapították Kőszegi Imre ütőssel a Super Triót. 1990-től Creative Art Trio néven futott a formáció Balázs Elemér ütőssel. Ennek fúvósokkal kiegészített változata volt a Creative Art Ensemble. Sokféle formációban a legkülönbözőbb stílusokban játszott. A magyar jazzélet legkiválóbbjai mellett külföldi nagyságokkal és fellépett, partnerei voltak többek közt Jiggs Whigham, Albert Mangelsdorff, Stjepko Gut, Charles Tolliver, Ted Curson, Paquito DeRivera, Art Farmer, Frank Foster, Steve Grossman, a Golden Gate Quartet, Anette Lowman, Jukka Perko, Tony Scott, Kenny Wheeler, Teddy Wilson, Kay Winding valamint a környező országok vezető jazzmuzsikusai. 1965-től, a magyarországi középfokú jazzoktatás indulásától tanított a Bartók Béla Zeneművészeti Szakközépiskola jazz tanszakán, 1993-tól nyugalomba vonulásáig 2007-ig a Zeneművészeti Főiskola jazztanszékének docense. Számtalan rádiófelvétele mellett kereskedelmi forgalomba került hanghordozóinak száma megközelíti a nyolcvanat.




