1953. október 22-én született Csepregi Éva énekesnő.
Általános iskolásként zongorázni tanult, később pedig hegedülni. Egy évig a Magyar Rádió gyermekkórusában dalolt, majd Hoffmann Ödönnél tanulta az éneklést. 1973-ban hét hónapon keresztül dolgozott titkárnőként a Chinoin Gyógyszergyárban. A Kócbabák nevű trióban tűnt fel először az 1972-es Ki mit tud?-on, Pál Éva és Fábián Éva társaságában énekelt, a matematika érettségi előtti napon. Fellépett a Stereo együttesben is. A Neotonnal 1973 végén társultak, 1977-ben Neoton Família néven hivatalosan is egyesültek. Két évre rá a MIDEM fesztiválon léptek fel, ekkortól külföldön Newton Family néven váltak ismertté. 1985-től a skót származású dalszerzővel, Bob Heatlie-vel élt és dolgozott össze, egy fiuk született Dávid, aki most édesanyja mögött dobol az együttesben. A Neoton Família 1990-es kettészakadása után Végvári Ádámmal és Baracs Jánossal Éva-Neoton néven folytatták. Sokan nem tudják, hogy 1996-tól 1999-ig a Ruttkai Éva Színház tagja volt, játszott többek között a Kaktusz virága, illetve a Hyppolit a lakáj című darabokban. Napjainkban a Neoton Família Sztárjai formációban vannak koncertjei.




