1955. október 25-én mutatták be az első otthoni
felhasználásra szánt mikrosütőt.
A mikrohullámú sütő megalkotása - sok más nagy találmányhoz hasonlóan - a véletlennek volt
köszönhető. Egy amerikai mérnök, Percy Spencer egy radaralkatrész kifejlesztésén dolgozott 1946-ban.
Az egyik nap egy szelet csokoládét vitt magával a laboratóriumba, amit letett az asztalra az egyik
mikrohullámokat kibocsátó készülék mellé. A csoki helyén hamarosan csak az olvadt massza folydogált.
Spencer először pattogtatni való kukoricát tett ki a mikrohullám hatásának, tele is lett popcornnal a
laboratórium. Aztán nyers tojást választott, és megtörtént az, amitől mindmáig minden kezelési utasítás
óvja a mikrók használóit: a tojás szétrobbant. Az első mikrohullámú sütő nagyon drága volt, súlya
meghaladta a 300 kilogrammot és olyan magas volt, mint egy ember, azaz 170 centiméter. Az újfajta
eszköz csak akkor kezdett elterjedni a háztartásokban, amikor kisebb és olcsóbb lett.




