Cserháti Zsuzsa: Adj még a tűzből!
Cserháti Zsuzsa 1948. június 22-én, Budapesten született, EMeRTon-díjas magyar énekesnő, előadóművész. Tíz évig tanult klasszikus balettet, majd 1965-ben kezdett el énekelni. 1967-68-ban a Rangers, majd a Thomastic együttessel turnézott. Az 1970-es évek egyik legtöbbet foglalkoztatott énekesnője volt. Az 1972-es Táncdalfesztivál tette országosan ismerté, melyen a Nem volt ő festő és a Repülj, kismadár című dalokkal indult. Legnagyobb slágere az Édes kisfiam című dal volt. 1978-ban megnyerte a, Tessék választani! Versenyt az Én leszek című dallal. Ebben az évben önálló zenekart alapított Európa néven. Az 1981-es Tánc-és
popdalfesztiválon A Boldogság és én című dallal indult, de semmilyen díjat nem kapott, ez a dal évtizedekkel később óriási sláger lett. A 90-es években már csak elvétve szerepelt a televízióban. 1996-98-ban a Rózsa Records, majd 1999-től a Sony lemezkiadó vette szárnyai alá. A Sony lemezkiadó adta ki Adj még a tűzből című CD-t.
A CD-t megtalálják az oroszlányi Kölcsey Ferenc Művelődési Központ és Könyvtár gyűjteményében!




