Információs vonal: 34/300-336
Cikkek
Keresés
Vissza
Napi érdekesség - november 26.

Két évvel ezelőtt hunyt el Balázs Fecó énekes, zenész, zeneszerző.

Már a Zeneművészeti Szakközépiskolában tagja volt az iskola zenekarának. 1967-ben a Neoton együttes tagjaként kezdett. 1972-ben Som Lajossal kivált a zenekarból, és megalapították az első magyar hard-rock zenekart, a Taurus XT-t, amely csupán egy évig működött. 1978-ban, alapította meg a Korál együttest. Még abban az évben volt a bemutatkozó koncertjük a Budai Ifjúsági Parkban. A hard-rock stílus dallamosabb változatát játszották. Felléptek Bulgáriában, a Szovjetúnióban, és Jugoszláviában is. Az 1981-es táncdalfesztiválon a Homok a szélben című dalukkal óriási sikert arattak. 1986-ban a Korál feloszlott, és Balázs Fecó szólókarrierbe kezdett. Belefogott a romos sitkei kápolna felújításába, megszervezte a Sitkei Kápolna Kulturális Egyesületet, amelynek elnöke is lett, koncerteket rendeztek, és a bevételekből állták a felújítás költségeit. A teljes rekonstrukció 1991-ben fejeződött be. 1997-ben 12 év után újra összeállt a Korál együttes, és egy koncertet adtak a Kisstadionban, amely elnyerte az év koncertje címet. Mind szólóban, mind az együttessel nagy sikereket ért el. 2020. november 26-án a Covid 19 szövődményei következtében hunyt el. A temetési szertartással egy időben, az általa megálmodott Sitkei Kápolnakoncertek helyszínén a Szombathelyi egyházmegye püspöke misét celebrált Balázs Fecóért.

2022. november 25., 20:24
Vissza

Címünk

2840 Oroszlány, Szent Borbála tér 1.

Elérhetőségeink

  • KFMKK központi száma, információ: +36 (34) 300-336
  • Felnőtt könyvtár: +36 (20) 553-3094

Legnépszerűbb cikkek