Könyvszekér a Fővárosi Állatkertben.
Lendl Adolf állatkerti igazgató és Szabó Ervin könyvtárigazgató jó szakmai viszonyának, barátságának gyümölcseként született meg az állatkerti mozgókönyvtár ötlete. Az első világháború évei alatt, 1914 és 1918 között ceyloni törpeszamarak vontatta könyvszekér járta az állatkert sétaútjait, amelyről ismeretterjesztő és szépirodalmi köteteket kölcsönözhettek a látogatók. Az egykori mozgókönyvtár májustól szeptemberig működött, de csak jó időben. Az állatkerti séta után a kijáratnál lehetett leadni a kölcsönkönyveket, de a beiratkozott olvasók haza is vihették azokat.




