Rádióamatőr világnap
Az amatőr rádiózás világnapját minden évben április 18-án tartják meg. 1925-ben ugyanis ezen a napon
találkoztak először e tevékenység szerelmesei Párizsban, és ekkor hozták létre a Nemzetközi Rádióamatőr
Szövetséget, hogy támogassa ezt a vezeték nélküli kommunikációs módot. Az amatőr rádiózás olyan hobbi, amely során az emberek saját készítésű vagy vásárolt rádióberendezéseket használnak, hogy kommunikáljanak más amatőrökkel világszerte. Egyes országokban a rádióamatőrök szerepe igen nagy a vészhelyzeti kommunikációban, például természeti katasztrófákban vagy más válsághelyzetekben. A világon összesen csaknem 3 millióan hódolnak ennek a hobbinak, hazánkban 3200 rádióamatőrt tartanak számon.




