Információs vonal: 34/300-336
Cikkek
Keresés
Vissza
Napi érdekesség - május 22.

1922. május 22-én először adták elő az Aquincumban rendezett Székely Egyetemista és Főiskolai Hallgatók 

Egyesülete találkozón a székely himnuszt.
A Mihalik Kálmán által megzenésített vers, amelynek szerzője Csanády György volt, az első világháború után nem csak Erdélyben terjedt el, hanem az egész Kárpát-medencében. Nyomtatásban legelőször 1940-ben jelent meg a Rózsavölgyi Kiadó jóvoltából. A dal később Erdély székely-magyar lakosságának második himnuszává vált. 1946 és 1989 között mind Romániában, mind Magyarországon a tiltott énekek listáján szerepelt a dal. A 2009. szeptember 5-én, Székelyudvarhelyen megtartott Székelyföldi Önkormányzati Nagygyűlésen az önkormányzati képviselők határozatban fogadták el Székelyföld hivatalos himnuszának.

Székely himnusz

2023. május 21., 14:11
Vissza

Címünk

2840 Oroszlány, Szent Borbála tér 1.

Elérhetőségeink

  • KFMKK központi száma, információ: +36 (34) 300-336
  • Felnőtt könyvtár: +36 (20) 553-3094

Legnépszerűbb cikkek