Információs vonal: 34/300-336
Cikkek
Keresés
Vissza
Napi érdekesség - július 17.

Negyvennyolc éve, 1975. július 17-én a

Szojuz-19 és az Apollo űrhajók összekapcsolásával végrehajtották az első szovjet-amerikai közös űrrepülést. A kazahsztáni Bajkonurból 1975. július 15-én az 12 óra 20 perckor bocsátották Föld körüli pályára a Szojuz-19 űrhajót, fedélzetén Alekszej Leonov parancsnokkal és Valerij Kubaszov fedélzeti mérnökkel. A világ élő adásban ekkor láthatta először szovjet űrhajó startját. Ugyanaznap 19 óra 50 perckor az amerikai Apollo űrhajót is fellőtték a Kennedy Űrközpontból, kabinjában Thomas Stafford parancsnok, Vance Brand, a parancsnoki egység és Donald Slayton pilótája utazott. Az asztronauták többször vendégeskedtek egymás űrhajójában, számos tudományos programban vettek részt. A két űrhajó július 19-én 15 óra 26 perckor végleg elvált és megkezdték a közös pályáról való letérést.

2023. július 16., 22:24
Vissza

Címünk

2840 Oroszlány, Szent Borbála tér 1.

Elérhetőségeink

  • KFMKK központi száma, információ: +36 (34) 300-336
  • Felnőtt könyvtár: +36 (20) 553-3094

Legnépszerűbb cikkek