37 évvel ezelőtt július 27-én Budapesten, a Népstadionban csaknem 70 ezer
ember szíve egyszerre dobbant. A Queen a ’Magic Tour’ turné keretében látogatott el Magyarországra, ez volt az első kelet-európai koncertjük, amit több éves, kitartó szervezőmunka előzött meg. A jegyekért órákat kellett sorban állni és legfeljebb 4 darabot lehetett vásárolni belőlük. Átlagosan 200 forintba került egy jegy, és kevesebb, mint 2 nap alatt minden darab el is kelt belőle. Freddie Mercury, Brian May, John Deacon és Roger Taylor, vagyis a Queen történelmet írt aznap Magyarországon. Voltak, akik a környező országokból érkeztek csak azért, hogy láthassák a Queen-t élőben fellépni. A koncertről egész estés film is készült, a ’Live in Budapest”. A készítők elképesztő tempót diktálva, a Népstadionos koncert után pár hónappal, 1986 decemberében mutatták be a koncertfilmet a Budapest Kongresszusi Központban. A filmben nem csak a koncertfelvételek szerepelnek, hanem az együttes Magyarországon eltöltött napjaiból is kapunk egy kis ízelítőt.




