1889. augusztus 13-án William Gray szabadalmaztatta az érmével működő telefont.
Az első prototípuson egy pénzérme bedobása nyitotta ki a beszélő tölcsérét elzáró ajtót, ezt azonban visszadobták a megkeresett cégek, arra hivatkozva, hogy így egy érmével egymás után bármennyit lehetne telefonálni, ráadásul hasonló készülék hívása esetén a hívást a fogadónak is fizetnie kellene.
Ezután egy áttervezett modellt szabadalmaztatott Gray, és 134 évvel ezelőtt szerelték fel az első pénzérmével működő telefont Hartford egyik bankjának előcsarnokában.




