Információs vonal: 34/300-336
Cikkek
Keresés
Vissza
Napi érdekesség - augusztus 20.

Gidófalvy Attila zenész, zeneszerző, a Karthago,

a Lord, a Fáraó és még számtalan zenekar billentyűse, a magyar rockzene utánozhatatlan és egyedi alakja 1952. augusztus 20-án született Budapesten. Ötéves korában kezdődött zenei pályafutása, amikor megkapta élete első, harminckét basszusos tangóharmonikáját. Zongorázni magától tanult. Amikor kinőtte első hangszerét, tanára javaslatára egy 120 basszusos versenyharmonikát kapott, amellyel már sorban nyerte a harmonika versenyeket. Nyolcadikos korában az iskola mellett stúdió- és színpadi zenész volt a Nemzeti Színházban és a Katona József színházban. 1967-ben, az általános iskolai tanulmányai után felvételt nyert a Bartók Béla Zeneművészeti Szakközépiskola harmonika és zongora szakára. Ezekben az években a zenetanulás mellett a Ferencvárosban is futballozott. 1969-1971 között folyamatosan részt vett a pulai harmonika versenyeken. Először a Szövostangóz harmonika zenekarában játszott. A Zeneművészeti Szakközépiskola után felvételi nélkül mehetett volna a Liszt Ferenc Zeneakadémia orgona-harmonika szakára, de nem élt vele. Helyette Jazz-zongora szakra jelentkezett, ahova viszont nem vették fel. Végül a harsonát választotta felvételi hangszernek, amin néhány nap alatt tanult meg játszani így került be 1971-ben a zenei konzervatóriumba. A katonaság alatt a Honvéd Művészegyüttesbe került mint zenész, zongorakísérő, korrepetitor és énekes. Ezután a Deák Big Bandben zenélt. Ott ismerkedett meg Kiss Zolival, a Karthago későbbi basszusgitárosával. Később a Teátrumban zenélt, amely az akkori underground dalokat játszotta, a Skorpió együttes előzenekaraként is felléptek. A Teátrummal koncertezve látta meg Nagy Feró, és 1978-ban elhívta az akkor újjászerveződő Beatrice zenekarba, ahol két évet töltött. 1979-ben Szigeti Ferenc hívására a Karthágóba igazolt át, amely 1985-ig működött de nem oszlott fel. A Karthago után 1986-ban Kiss Zolival, Terstyánszky Károllyal és Gyurik Lajossal megalapították a Fáraó zenekart. 1987 novemberében csatlakozott a Lord zenekarhoz Vida Ferenc meghívására. 1990-ben, a Petőfi Csarnok nyitóbuliján a Karthago újra összeállt. Ezekben az években is több mint 50–70 koncerten vett részt mindkét zenekarral. Mind a Karthagoval, mind a Lorddal több nagylemezt készített a 80-as években. A Lordból való távozása után egy country-rock zenekarban játszott, ahova Kiss Zoli hívta, később megalakították a KGB zenekart, amely a Kisváros című TV sorozat zenéjét is szolgáltatta. 2017-ben végleg kilépett a Lord zenekarból, jelenleg a Karthagoval folytatja zenei munkásságát, miközben a Fáraó is ad időnként koncerteket. Rádiózni Lőrincen kezdett a Dongó rádiónál. Jelenleg az Érd FM rádión a Rockbarlang műsorát szerkeszti és vezeti.

2023. augusztus 19., 10:23
Vissza

Címünk

2840 Oroszlány, Szent Borbála tér 1.

Elérhetőségeink

  • KFMKK központi száma, információ: +36 (34) 300-336
  • Felnőtt könyvtár: +36 (20) 553-3094

Legnépszerűbb cikkek