Növényi tej napja
2017 óta minden augusztus 22-én megünneplik a növényi tej napját. Az utóbbi időkben a növényi tejnek egyre többféle változata kapható a boltokban, és egyre többen fogyasztják. Nem véletlenül: a több mint 4,7 milliárd laktózintoleranciával élő ember számára ez a termék igazi áldásnak bizonyul, mások az egészséges táplálkozás jegyében veszik fel az étrendjükbe. Sokféle növényi tejből lehet választani: a szójától vagy a zabpehelytől a manduláig vagy a kókuszdióig. A növényi italok előállításának számos előnye van, mind ipari szinten, mind az egészség és a környezet szempontjából. Az Egészségügyi Világszervezet szerint a növényi táplálkozású étrend segíthet megelőzni a magas vérnyomást, az elhízást, a cukorbetegséget, a szívbetegségeket.




