A magyar fotográfia napja.
A Magyar Fotóművészeti Alkotócsoportok Országos Szövetsége kezdeményezte a magyar fotográfia napjának megünneplését. Ezen a napon készült Magyarországon először nyilvános rendezvényen fénykép (dagerrotípia). Minden fotótörténeti forrásmunka egybehangzóan állítja, hogy 1840. augusztus 29-én a Magyar Tudós Társaság ülésén Vállas Antal bemutatta, miként lehet képet alkotni a fénysugarak segítségével fényérzékeny nyersanyagon. Ez a nap alkalom arra, hogy a társadalom figyelmét a fotókultúra és egyben a fotótörténeti értékekre irányítsuk.




